Ako sa vyhnúť nebezpečným chybám


·         Propán-butánové  fľaše sa stali najobľúbenejšie vďaka tomu že s plynom rýchlo pripravíte jedli teda raňajky obed či večeru ,  pri grilovaní sa nemusíte trápiť so štipľavým  a odporným dymom a samozrejme pri varení či grilovaní na plyne nevzniká žiadny popol. Ale pri používaní sa môže stať rôzne nebezpečné chyby ktoré môže ohroziť Váš život a život vašich blízkych.  Preto tu máme pár rád ako sa vyhnúť   chybám ktoré môže vzniknúť pri používaní plynových propán-butánových fľašiach.

plamen
 
1.       Nekupujte poškodený či zlacnenú fľašu
Vždy pred kopov si dobre všimnite že fľaša nie je poškodená , alebo nemá otvorený vrchnák a hlavne či neuniká plyn . Niekedy predávajúci predávajú pokazené   propán-butánové fľaše zámerne aby sa ich rýchlo zbavili. Preto je kontrola pred kúpou veľmi dôležitá.

      2. Po kúpe plynovej fľaše vykonáte prvotnú  skúšku. Pripojte plynovú fľašu ku šporáku alebo grilu a skontrolujte či má prívod plynu teda či sa zapálil oheň. Nezabudnite však aj na to že pri bežnom používaní je dobré ak si plynovú fľašu pravidelne skontrolujete.

gril

     3. Nevyrábajte so svoje plynové fľaše
Nikdy v žiadnom prípade sa nesnažte vyrobiť si svoju podomácku vyrobenú plynovú fľašu. Môže Vám vážne ohroziť život a život vašej rodiny.

    4. Buďte neustále opatrní
Pri plnej plynovej fľaši buďte neustále opatrení. Dávajte pozor aby Vám fľaša nespadla , a dbajte na správne pripojenie ku elektrospotrebiču či grilu. Žiadnom prípade nenechávajte otvorený plyn. Môže unikať a taktiež môže ohroziť Váš život a život vašej rodiny.

propan butan

   5. Správne uskladnenie
Je veľmi dôležité aby ste plynovú fľašu správne uskladnili. Uskladnite ju do dobrej vetrateľnej miestnosti nad úroveň zeme , teda na palete či inom vyššom mieste. Plynová fľaša nepatrí do domu či bytu. Nesmie byť vystavená vyšším teplotám a musí byť uzatvorená a zapálená .