Časté ochorenie mnohých žien
Inkontinencia je veľmi citlivá téma, o ktorom sa radšej veľa nehovorí. Mnohí si dokonca odmietajú pripustiť, že by sa mohol týkať aj ich. Určitou formou úniku moču však trpí v SR podľa odhadov viac ako 350 tisíc ľudí, z ktorých až 80% tvoria ženy. Dôležitá je prevencia a posilňovanie močového mechúra.
Príčina a prejav
· Existuje viac foriem a príčin inkontinencie. Medzi najčastejšie formy slabosti močového mechúra u žien patrí stresová inkontinencia, ktorej sa hovorí aj záťažová inkontinencia.
· K nechcenému úniku moču totiž môže viesť ako záťaž skutočná, napríklad keď žena zdvihne ťažkú tašku s nákupom, tak aj bežné podnety, ako sú chôdza do schodov, kašeľ, kýchnutie, ale aj napríklad smiech.
· K nechcenému úniku moču môže dôjsť v dôsledku oslabeného svalstva v oblasti panvy a močového mechúra, a to napríklad vplyvom tehotenstva, viacnásobného pôrodu, nadváhy alebo hormonálnych zmien.
Posilňujúce cvičenie
· Cieleným tréningom možno dosiahnuť posilnenie svalstva panvového dna, a teda aj zlepšenie funkcie močového mechúra.
· Môžete ho pritom ľahko zaradiť aj do svojho každodenného života, pretože svaly posilňujete napríklad pri chôdzi do schodov, pri vzpriamenom držaní tela pri sedení a správnom sa zdvíhanie z kolien.
Možná prírodná liečba
· Pre posilnenie močového mechúra a slabého panvového dna sa osvedčili tekvicové semená, ktorých priaznivý účinok na močový mechúr je v ľudovom liečiteľstve známy po celé stáročia.
· Bioaktívne látky nazývané lignany sa nenachádzajú v oleji z tekvicových semien, ale naopak v ich bez olejnatých častiach.
· Vedecké štúdie s patentovaným špeciálnym extraktom z vysoko kvalitných štajerských tekvíc potvrdzujú posilňujúci účinok na močový mechúr a svalstvo panvového dna.
· Prospieva aj kombinácia suchého extraktu z tekvicových semien a sójových izoflavónov.
Produkt z lekárne