Kryptomeny


                Kto by bol tušil, že bude vôbec niekedy existovať kryptomena. Skoro nikto ani nevedel čo to je, až kým sa na trhu neobjavila prvá takzvaná elektronická mena Bitcoin. Táto mena, ktorú vytvoril neznámy tvorca(hovorí sa, že pochádza z Japonka, no to nikto presne nevie určiť ani potvrdiť) vytvorila nový spôsob platieb, uloženia peňazí a podobne. Áno čítate správne uloženia peňazí, je to celkom úspešný trend a celkom bezpečný, pretože sa predpokladá, že Bitcoin bude s určitosťou stúpať. Presnejšie jej menová hodnota.
virtuální peníze
                Minulý rok jeden Bitcoin stál 600 až 700 dolárov, no dnes už je to viac než 2 500 dolárov za jeden Bitcoin. Je to hlavne preto, že momentálne nastal trošku bum okolo tejto meny. Ľudia ju vo veľkom ťažia. Na ťažbu sa využívajú prevažné silné grafické karty a napríklad taký Radeon RX 580 8GB(grafická karta), ktorá stala 250€ a bola celkom dostupná, pretože sa jednalo o celkom nízku cenu za super výkon. No momentálne, si ju žiadny hráč počítačových hier nemôže kúpiť. A je to buď z dôvodu, že jej cena stúpla o 100%, čiže teraz stojí 500€. Alebo z dôvodu toho, že vôbec nie je dostupná. Vykúpili ju tí ktorí ťažia menu.
                Centrálne banky nemajú žiadnu kontrolu nad touto menou. Bitcoin vznikol v roku 2009 ako odpoveď od IT sektora, ktorý považoval za nesprávne, aby centrálne banky riadili trh a hlavne peniaze a ich hodnoty. Lebo častokrát sa stávalo, že došlo k znehodnoteniu mien napríklad v Nemecku alebo Maďarsku. A práve tomu má Bitcoin predchádzať, celý tento systém funguje tak, že počet Bitcoinov bude obmedzený a nikdy nepresiahne stanovaný počet, čiže 21 miliónov. Dnes sa v obehu nachádza 15 miliónov tejto elektronickej meny.
papírové bankovky
                Ak sa chcete dozvedieť viac o ťažení tejto meny, tak je celkom užitočné, aby ste vedeli, že na to potrebuje určitú investíciu. Takže sa jedná o počítačový softvér, ktoré nie sú vôbec lacné a taktiež aj silný hardware. Samozrejme aby ste boli aj ziskový a cítili ten zisk potrebuje toto všetko znásobiť, čiže čím viac grafických kariet a procesorov, tým viac Bitcoinov a samozrejme viac zisku.