Rekonštrukcia strechy záhradného domčeka


SEO1.jpg

Záhradné domčeky by nemali mať žiadne nedostatky pokiaľ ich chcete používať počas celého roka a bez nejakých obmedzení, ktoré by ich mohli znehodnotiť. Často sa stáva, že po nejakom čase sa znehodnotí strecha záhradného domčeka, ktorá tak ovplyvňuje jeho celkový štýl a to, ako vyzerá vaša záhrada. Záhradné domčeky, ktoré majú poškodenú strechu, vám môžu spôsobiť nejaké nepríjemnosti, najmä počas nepriaznivých vplyvoch počasia. Pri rekonštrukcii záhradných domčekov je potrebné, aby ste dbali na základné vrstvy a materiály, ktoré sa rozhodnete použiť na výstavbu strechy.

Aké náradie budeme potrebovať?

Pred začatím samotnej rekonštrukcie je potrebné, aby sme mali pripravený podrobný nákres toho, ako by mala nová strecha vyzerať. Ak chcete, aby mal záhradný domček novú a efektívnu strechu, tak si dajte na nákrese záležať. Na nákres budete potrebovať meter, papier a ceruzku alebo pero. Ďalej budete potrebovať kladivo, nôž, ktorý má buď rovnú alebo zakrivenú čepeľ. Taktiež nezabudnite na kriedovú čiaru.

Ako postupovať pri rekonštrukcii?

Záhradné domčeky si pri rekonštrukciách a zmenách vyžadujú značnú pozornosť. Na spodnú hranu stavby je nutné pribiť a zaviesť odkvapové oplechovanie, ktoré sa využíva najmä počas daždivých dní. Rovnobežne s odkvapovým oplechovaním uložíte tiež tenké asfaltové pásy, ktoré presahujú aspoň 10 cm. Záhradný domček si tiež vyžaduje bočnú hranu, kde sa inštaluje záveterné oplechovanie. Hydroizolácia je veľmi dôležitá, a pri rekonštrukcii na ňu nesmiete zabúdať. Vďaka nej tak ochránite záhradný domček pred zatečením a zničením.
bílý altánek

Na čo by ste mali dávať pozor pri základných spojov?

Základný rad obloženia strechy záhradného domčeka môžete vyrobiť zo základného šindľa a to tým, že odrežete výrazné a viditeľné tabule. Základný rad ukladajte tak, aby mal aspoň 5-10 mm presah cez oplechovanie domčeka. Keď začnete ukladať prvý rad šindľov tak dbajte na to, aby bol zarovno so základným radom uloženia šindľov. Šindle nemôžu mať rovnakú dĺžku vo všetkých ostatných radoch, a preto ich musíte skracovať o polovicu. Spoje šindľa nemusia byť v každom jednom rade, ale mali by nasledovať maximálne v každom 4. rade, aby bola konštrukcia domčeka pevná.